Fotel z podnóżkiem w stylu Barcelona

Fotel z podnóżkiem w stylu Barcelona

5 698,00 zł
Brutto

Fotel w stylu Barcelona z podnóżkiem odnajdzie zastosowanie we wnętrzach: klasycznych, eleganckich oraz glamour. Fotel w stylu Barcelona z podnóżkiem to klasyka designu obecna na rynku od 1929 roku. To miał być bardzo śmiały i bezprecedensowy fotel ponieważ miał na nim zasiąść król Hiszpania w pawilonie niemieckim na ceremonii otwarcia światowej wystawy w Barcelonie.

Kolory
Tapicerka

Skóra naturalna włoska selekcjonowana Premium -  siedzisko i oparcie w całości zostało wykonane z selekcjonowanej skóry włoskiej, dzięki czemu cechuje je wysoka trwałość i doskonały wygląd. Z kolei stelaż i nóżki fotela zrobione są ze stali nierdzewnej polerowanej, co dodaje elegancji.

Skóra naturalna włoska plus eko skóra (spód i podstawa) -  oparcie oraz siedzisko zostały wykonane na wierzchniej stronie ze skóry naturalnej. Spodnia strona oraz boki, wykonane są z ekoskóry. Z kolei stelaż i nóżki fotela zrobione są ze stali nierdzewnej polerowanej.

Fotel w stylu Barcelona z podnóżkiem to klasyka designu obecna na rynku od 1929 roku. To miał być bardzo śmiały i bezprecedensowy fotel ponieważ miał na nim zasiąść król Hiszpania w pawilonie niemieckim na ceremonii otwarcia światowej wystawy w Barcelonie.

Projektant Ludwig Mies van der Rohe który projektował zarówno pawilon jak i fotel wymyślił śmiały i innowacyjny projekt, który przez kolejne dziesięciolecia cieszy się mianem klasyki designu. Koncepcja fotela jest prosta i opiera się na dwóch płaskich stalowych profilach w kształcie litery X oraz ręcznie zszywanych skórzanych kwadratach tworzących charakterystyczną plecionkę. Inspiracją projektanta były siedziska - trony faraonów i greckich królów dla których podstawa siedziska w kształcie litery X była symbolem siły. Jest to idealna propozycja, która znakomicie wkomponuje się w przestronne pomieszczenia typu loft, w styl minimalistycznym i nowoczesnym. Fotel doskonale prezentuje się w zestawie z podnóżkiem oraz sofą dwu i trzy osobową.

Designerski fotel z podnóżkiem wykonany jest z włoskiej skóry w pierwszym gatunku i podstawy ze stalowych profili ze stali polerowanej.

Opis

Dostępność:
Po potwierdzeniu dostępności ~3 dni robocze.
Potwierdź dostępność koloru w sklepie.
Materiał:
Stal chromowana
skóra naturalna
Wysokość:
83 cm
Wysokość siedziska:
46 cm
Szerokość:
75 cm
Głębokość:
75 cm
Do samodzielnego montażu:
Tak.

Produkty powiązane