Fotel Chesterfield Bajron
Fotel Chesterfield Bajron
Fotel Chesterfield Bajron
Fotel Chesterfield Bajron
Fotel Chesterfield Bajron
Fotel Chesterfield Bajron

Fotel Chesterfield Bajron

3 350,00 zł
Brutto

PRODUKT NA ZAMÓWIENIE

Przybliżony czas realizacji: 2 - 6 tygodni od momentu potwierdzenia zamówienia.

Meble w stylu Chesterfield to ponadczasowy i elegancki styl, który charakteryzuje się głębokim pikowaniem oparć z zastosowaniem tapicerowanych guzików i ozdobnych stalowych gwoździ. Rozpoznawalny styl mebli Chesterfield od przełomu XIX i XX jest kojarzony z luksusem Angielskich rezydencji oraz klubów dla dżentelmenów.

Sofy i fotele tego typu rozpowszechniły się na całym świecie w czasach kolonializmu Brytyjskiego dzięki ekspansji angielskich obywateli, którzy mieszkając w wielu odległych zakątkach świata nie porzucali przywiązania dla angielskiego wzornictwa i gdziekolwiek się znajdowali wyposażali swoje domy i gabinety w szlachetne meble w stylu Chesterfield. Meble te były kojarzone z tapicerką skórzaną ponieważ pierwotnie były one wykonywane wyłącznie w skórze naturalnej. Nawiązujemy do tej tradycji w fotelu Chesterfield Bajron, który oddaje w pełni piękno i solidność oraz jest klasycznym modelem wzornictwa w stylu Chesterfield.

Do wykonania fotela Chesterfield Bajron użyte zostały najwyższej jakości materiały jak drewno bez sękowe i skóra naturalna. Poduszki siedzisk mogą być wykonane z wysoko elastycznej pianki tapicerskiej lub boneli (sprężyny) i topu z gęsiego pierza. Meble produkowane są na zamówienie przez polskiego producenta dlatego istnieje możliwość wprowadzenia zmian zarówno w wymiarze jak i tapicerce zgodnie z sugestią klienta. Fotel pięknie prezentuje się jako pojedynczy element wystroju jak i w zestawie z sofą Chesterfield Bajron jako komplet wypoczynkowy.

Prezentowany na zdjęciach fotel został wykonany w skórze naturalnej niestandardowej typu Pull-Up woskowanej Dubaj, która ma tendencję do patynowania - zamierzonego starzenia się.

Próbki materiałów i skór wysyłamy nieodpłatnie listownie.

Opis

Tapicerka:
Skóra naturalna

Produkty powiązane